Description
Send Inquiry
Shenzhen Chunwang New Materials Co., Ltd. is one of the most reliable manufacturers and suppliers of anti humidity box in China. With abundant experience, we warmly welcome you to buy cheap anti humidity box made in China here from our factory. Contact us for more details.
Anti Humidity Box
Packing&Deliery
Selling Units:Single item
Package Type:Packing:24pcs/CTN for scented moisture absorbent.
Lead time:
| Quantity(Boxes) | 1-5000 | >5000 |
| Est.Time(Days) | 15 | To be negotiated |
| Product Name | 300ml Mini Portable Eco-fridendly Anti Moisture Desiccant Box |
| Function | Helps stop damp, mould, mildew, and condensation. |
| Application | Wardrobe,Storage Room,Toilet |
| MOQ | 5000pcs |
| Sample | Free |
| Capacity | 300ml per box |
| Paking | 24pieces per carton (49cm*31cm*27cm) |
| Function Time | Last for about 1-3 months (depend on the using environment) |
| Storage | Placed in dry, normal condition, keep sealed 3 years |
Hot Tags: anti humidity box, China, manufacturers, suppliers, factory, made in China, cheap

