1000g humidity absorber bag for vehicle using
Product information:
1000g humidity absorber bag for vehicle using can be widely used in people's life. The main ingredient is silica gel which can be reused. It can be put in the sun or in a microwave oven to vaporize the water.
| Products Name | 1000g humidity absorber bag for vehicle using |
| Materials | Silica gel (add fragrance or not) |
| Net Weight | 2x500g or 1*1000g available |
| Inner bag Size | 28*11*3cm or available |
| Out side packaging | Poly bag or color box |
MOQ | Customized label on polybag MOQ 1000pcs Customized color box MOQ 5000boxes |
| Samples time | Free samples leading time within 5 days |
| Certificates | ISO9001:2008, ISO14001:2004, BSCI, MSDS, RoHS, DMF |
| Payment | TT, L/C, PayPal, trade assurance, western union |
| Used Places | Car,Vehicles,boats,caravans,warehouse,garages,house,etc |



Application:


Characteristic:
OEM service:

Company information:
Shenzhen ChunWang Environmental Protection Technology co., LTD was established in 1998 and was public in 2015.It is a set of R&D,production and marketing comprehensive advanced enterprise which is devote to moisture proof,preservation,air purification and sanitary. Chunwang had passed the QMS Certification ISO9001:2015,EMS Certification ISO14001:2015,and products comply with ROHS and other environmental requirements.



Hot Tags: 1000g humidity absorber bag for vehicle using, China, manufacturers, suppliers, factory, made in China, cheap

