Reusable 1kg car dehumidifier bag
Product description:
Reusable 1kg car dehumidifier bag is made of silica gel, which can remove humidity for car quickly.
| Item name | Reusable 1kg car dehumidifier bag |
| Materials | Silica gel |
| Net Weight | 500g, 1000g |
| Inner bag Size | 150mm*200mm, 150mm*300mm |
| Out side packaging | Poly bag or color box |
| Samples time | Free samples leading time within 5 days |
| Certificates | ISO9001:2015, ISO14001:2015, BSCI, MSDS, RoHS, DMF |
| Payment | TT, L/C, PayPal, trade assurance, western union |
| MOQ | 5000pcs |
| Used Places | Car,Vehicles,boats,caravans,warehouse,garages,house,etc |



Company information:
1.Established in 1998, CHUNWANG Group is a set of R&D,production and marketing enterprise
2.Product Series: household moisture absorbers, deodorizers, toilet bowl cleaners, car dehumidifier, drain cleaners, air fresheners, desiccants, container dry bag , oxygen absorber, humidity indicator card, etc.
3. Enterprise Scale: more than 12000 square meters, more than 200 staffs
4. Certificates: RoHS, REACH,DMF, ISO9001: 2015 , ISO14001:215,BSCI etc.
5. Customers : Sanrio,Aldi,Coach,Vanguard,Sanyo, Samsung, Toshiba, Flextronics, Emerson,DHL,etc


Hot Tags: reusable 1kg car dehumidifier bag, China, manufacturers, suppliers, factory, made in China, cheap

