Description
Send Inquiry
Shenzhen Chunwang New Materials Co., Ltd. is one of the most reliable manufacturers and suppliers of 25g silica gel packs in China. With abundant experience, we warmly welcome you to buy cheap 25g silica gel packs made in China here from our factory. Contact us for more details.
25g Silica Gel Packs
| Items | 25g Silica Gel Packs |
| Name | Non toxic Silica Gel Desiccant |
| Size | 2-4mm |
| Colors | White, blue, orange |
| Weight(bag) | 1g to 1000g |
| Paper | non-woven paper, Aihua paper |
| Printing | printings in English |
| Moisture Adsorption | 32% |
| Packing | 600pcs/box |
| Weight | 25g/pack |

Hot Tags: 25g silica gel packs, China, manufacturers, suppliers, factory, made in China, cheap
