Shenzhen Chunwang New Materials Co., Ltd. is one of the most reliable manufacturers and suppliers of hot selling calcium chloride 300ml humidity absorber box in China. With abundant experience, we warmly welcome you to buy cheap hot selling calcium chloride 300ml humidity absorber box made in China here from our factory. Contact us for more details.
Hot selling calcium chloride 300ml humidity absorber box
Product description:
| Product name | Hot selling calcium chloride 300ml humidity absorber box |
| Raw material | Calcium chloride + charcoal |
| Size(cm) | 150*130*60mm |
| Net weight | 100g |
| Packing | Customized label, paper card |
| Shape | Powder |
| Sample | Fee sample available |
| MOQ(customized) | 5000pcs |




OEM process:

Application:

Related products:




Company information:
1. Established in 1998, near 20 years' rich experience in the Air freshener, one of the leading manufacturer of absorption products.
2.Product: Gel air freshener, Scented Sachet, Crystal beads air freshener
Household Moisture absorber, Reusable car dehumidifier, Hang moisture absorber bag, etc.
3. Successfully become public company in 2015.With Walmart,BSCI,GMP audit report



Hot Tags: Hot Selling Calcium Chloride 300ml Humidity Absorber Box, China, manufacturers, suppliers, factory, made in China, cheap

